2018-as Ghymes Fesztivál

2018. július 6-8. között kerül megrendezésre a 12. Ghymes Fesztivál új helyszínen, Szigligeten a várban és a vár „lábánál” található helyszíneken.
Cím: Szigliget Kisfaludy utca 26.

Program:

2018. július 6. péntek

18:00 Templomudvar
Fesztiválmegnyitó
A fesztivált megnyitja:
Balassa Balázs - Szigliget város polgármestere
Szarka Gyula - a Ghymes együttes alapítója

19:00 Templomudvar
Mostan igyunk, lakjunk, vigadjunk, táncoljunk! (
A Tabulatúra régizene-együttes és a Mare Temporis Alapítvány közös műsora
Reneszánsz zene és táncbemutató

20:30 Várszínpad
Szarka Gyula: Bor és a lányka koncert

22:00 Várszínpad
Az Ezüst-tó kilincse
Dolák-Saly Róbert abszurd műsora

23:00 Templomudvar
Reneszánsz táncház
a Tabulatúra együttes közreműködésével

2018. július 7. szombat

10:00 Vár
A Szigligeti vár története
Történelmi sétatúra a várban
a túrát vezeti Balassa Dániel várkapitány

11.00 Várszínpad
Harcászati és fegyverbemutató

12:00 - 15:00 A Balaton egyik legszebb strandja
Szigligeti strandolás - javasolt időtöltés

16:30 Szarka Gyula Pincéje Hegymagas, Petőfi Sándor utca 9.

Szerenád a pincében
Gulyás László Vándormuzsikus: Huncut mesék felnőtteknek
Zenével, zsíroskenyérrel és friss olaszrizlinggel

18:00 Templom udvar
Langaléta Garabonciások vásári komédiái

19:00 Kézműves udvar
Taní-tani
Szarka Tamás költői estje

20:00 Várszínpad
ToSoDa Projekt koncertje
Az egyedülálló handpan hangszerkülönlegesség bemutatása

21.30 Várszínpad
SZARKA TAMÁS & GHYMES 35 nagykoncert

23:00 Templomudvar
ToSoDa Projekt, éjszakai buli

2018. július 8. vasárnap

9:30 Katolikus templom
SZENTMISE

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

 

Részletes programterv 2018-ra

Várkapunyitó
2018. március 31.
13:00 Szó és Kép Színpad
14:00 Gyulaffy László Hagyományőrző Bandérium
15:00 Szabó István bűvész
15:40 Solymászbemutató

2018. április 1.
11:00 Holdfű Színház
12:10 Fekete Hollók Rendje
13:10 Apródavatás
14:00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
15:00 Batsányi Táncegyüttes
15:50 Solymászbemutató

Történelmi íjászverseny
2018. április 28.

Harcászati bemutatók
május – június 11 óra
július – augusztus 10 óra

Várfesztivál
2018. május 20.
11:00 Tihanyi Vándorszínpad
12:10 I. András Király Lovagrend
13:10 Apródavatás
14:00 Történelmi Bajvívó Egyesület
14:50 Szó és Kép Színpad
15:50 Fekete Sereg
16:50 Solymászbemutató

2018. május 21.
11:00 Paprikajancsi Bábszínház
12:00 Bajvívó Magyarok
13:00 Hollóének Hungarica
13:50 Siklósi Sárkányos Lovagrend
14:50 Hollóének Hungarica
15:40 Solymászbemutató

Hegyi búcsú
2018. május 26.

Történelmi íjászverseny
2018. június 23.

Fáklyás várlátogatás
2018. június 24.
20:00 Harcászati bemutató
20:40 Fáklyás várlátogatás
21:30 Őrtűz meggyújtása
21:50 Tűzzsonglőr-bemutató

Zenés esték a Balaton várában

XII. Ghymes fesztivál
2018. július 6-8.

Magna Cuma Laude
2018. július 14. 20:00

Csík Zenekar
2018. július 21. 20:00

Hooligans
2018. július 28. 20:00

Bagossy Brothers Company
2018. augusztus 4. 20:00

Margaret Island
2018. augusztus 11. 20:00

Szerda esti komolyzenei koncertek

Fourtissimo Együttes
2018. Július 18. 20:00

Camerata Pelsonore
2018. július 25. 20:00

Szabó István
2018. augusztus 1. 20:00

Gesztesi-Tóth László
2018. augusztus 8. 20:00

Daniel Speer Brass
2018. augusztus 15. 20:00

Hagyományőrző napok
2018. augusztus 19.
11:00 Tabulatúra Együttes
12:00 Szent László Lovagrend
12:50 Solymászbemutató
14:00 Apródavatás
15:00 Hungari Dzsebedzsi
16:00 Tabulatúra Együttes
16:50 Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság

2018. augusztus 20.
11:00 Fabula Bábszínház
12:00 Berki Fóris Szigligeti Várőrség
12:50 Szelindek Régi-Világzene Forgatag
13:50 Nyugati Gyepűk Pajzsa
14:50 Szelindek Régi-Világzene Forgatag
15:40 Hunting Íjász Baráti Társaság
16:40 Solymászbemutató

Ünnepi tűzijáték
2018. augusztus 20. 21:00

Szüreti vigadalom
2018. szeptember 29.

Süllőfesztivál
2018. október 20-22.

Újévi csobbanás Szigligeten a Royal Vodkával
2019. január 1.

Részletes programterv 2017-re

Várkapunyitó
Április 15.
13.00 Tapolcai Musical Színpad
14.00 Gyulaffy László Hagyományőrző Bandérium
15.00 Szó és Kép Színpad
16.00 Solymászbemutató

Április 16.
11.00 Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület
11.30 Szabó István bűvészműsor
12.30 Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület
13:00 Apródavatás
13:50 Fekete Hollók Rendje
14:50 Batsányi Táncegyüttes
15:40 Solymászbemutató

Harcászati bemutatók
Naponta május és június hónapokban 11 órai,
júliusban és augusztusban 10 órai kezdettel.

Történelmi íjászversenyek
Április 23.
Szeptember 16-17.

Várfesztivál
Június 4.
11.00 Fabula Bábszínház
12.00 I. András király Lovagrend
12.40 Tabulatúra Együttes
13:40 I. András király Lovagrend
14:20 Apródavatás
15:20 Siklósi Sárkányos Lovagrend
16:10 Tabulatúra Együttes
17:00 Solymászbemutató

Június 5.
11.00 Tihanyi Bábszínház
12.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
13.00 Apródavatás
13.50 Gartai Muskétások
14.40 Szó és Kép Színpad
15.30 Történelmi Bajvívó Egyesület
16.10 Solymászbemutató

Hegyi Búcsú
június 10.

Fáklyás várlátogatás
június 24.
20.00 Harcászati bemutató
20.40 Fáklyás vártúra
21.30 Őrtűz meggyújtása
21.50 Tűzzsonglőr bemutató

Szerda esti komolyzenei koncertek

Július 12: Szabó István pánsípművész
Július 19: Egy Falat Kenyér Együttes
Július 26: Balaton Kamarazenekar
Augusztus 2: Fourtissimo Zenekar
Augusztus 9: Sebastian Consort
Augusztus 16: Bíbor Vonósnégyes

Zenés esték a Balaton várában

Július 15: Magna Cum Laude
Július 22: Péter Szabó Szilvia akusztik
Július 29: Hooligans
Augusztus 5: Kormorán Együttes
Augusztus 12: Margaret Island
Szeptember 2: Itt élned halnod kell - Esztrád Színház

Hagyományőrző Napok
Augusztus 19.
11.00 Paprikajancsi Bábszínház
12.10 Szelindek Együttes
13.00 Berki Fóris Szigligeti Várőrség
13.50 Apródavatás
14.50 Fekete Sereg Hagyományőrző Egyesület
15.50 Szelindek Együttes
16.40 Hunting Íjász Baráti Kör
17.30 Solymászbemutató

Augusztus 20.
11.00 Budapesti Utcaszínház
12.10 Héttorony Hangászok
13.00 Apródavatás
14.00 Bethlen Hagyományőrség
15.00 Ferreus Lupus Haditorna Egyesület
16.00 Héttorony Hangászok
17:00 Solymászbemutató

Augusztus 20: Ünnepi tűzijáték

Szüreti vigadalom: szeptember 30.

Süllőfesztivál: október 21-23.

Újévi csobbanás: 2018. január 1.

Részletes programterv 2016-ra

Várkapunyitó
Március 27
11:00 Tapolcai Musical Színpad
11:50 Fekete Sereg Lovagrend
12:40 Szabó István bűvész
13:40 Hunting Íjász Baráti Kör
14:20 Apródavatás
15:10 Gyulaffy László Hagyományőrző Bandérium
16:00 Solymászbemutató

Harcászati bemutatók
Május 1-június 31 minden nap 11 órakor
Július 1-Augusztus 31 minden nap 10 órakor

Történelmi íjászversenyek
Május 8
Szeptember 3-4

Várfesztivál
Május 15.
11:00 Szó és Kép Színpad: Lajstrom
12:00 Történelmi Bajvívók
12:50 Apródavatás
13:40 Szó és Kép Színpad: A székely asszony meg az ördög
14:30 Berki Fóris Szigligeti Várőrség
15:10 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
16:10 Veszprém Bakony Táncegyüttes
17:00 Solymászbemutató

Május 16.
11:00 Szelindek Zenekar
11:50 Fekete Hollók Rendje
12:40 Apródavatás
13:40 Siklósi Sárkányos Lovagrend
14:30 Szelindek Zenekar
15:20 Solymászbemutató

Halászléfőző verseny
Május 21

Fáklyás várlátogatás
Június 24
20:00 Harcászati bemutató
20:40 Fáklyás vártúra
21:30 Őrtűz meggyújtása
21:50 Tűzzsonglőr-bemutató

Zenés esték a várban

Július 23. 20:00 Magna Cum Laude együttes koncertje
Július 30. 20:00 Hooligans együttes koncertje
Augusztus 6. 20:00 Szabó Balázs Bandája koncert
Augusztus 13. 20:00 Karthágó együttes koncertje

Szerda esti komolyzenei koncertek

Július 20. 20:00 Egy falat kenyér együttes
Július 27. 20:00 Balaton Kamarazenekar
Augusztus 3. 20:00 Szabó István pánsípos
Augusztus 10. 20:00 Daniel Speer Brass

Augusztus 20. – Ünnepi műsor
20:00 Kiss Kata zenekar koncertje
21:00 Tűzijáték

Hagyományőrző Napok

Augusztus 20.
11:00 Budapesti Utcaszínház: Lúdas Matyi
11:50 Héttorony Hangászok
12:40 Ferreus Lupus
13:30 Apródavatás
14:20 Bethlen hajdúi
15:20 Szó és Kép Színpad: A zsák
16:10 Berki Fóris Szigligeti Várőrség
16:50 Héttorony Hangászok
17:40 Solymászbemutató

Augusztus 21.
11:00 Tihanyi Vándorszínpad: Igazmondó juhászlegény
12:00 Szelindek Zenekar
12:40 I. András Király Lovagrend
13:40 Apródavatás
14:30 Szent László Király Lovagrend
15:20 Berki Fóris Szigligeti Várőrség
16:00 Szelindek Zenekar
16:50 Hunting Íjász Baráti Kör
17:30 Solymászbemutató

Szüreti felvonulás

Szeptember 24

A felvonulás 15.00 órától indul az Esterházy Pincétől.

A menetben részt vesznek:
Kinizsi  Táncegyüttes,Szigligeti Gyöngyvirágok,Bandiera zászlóforgató csapat, huszárok, lovasok, zászlóvivők, várvédők, gólyalábasok,szőlőharang vivők, Gyulaffy Hagyományőrzők, Bíró és kisbíró, ostoros, maskarások

Színpad:
16.30-17.15 Bódi Lajos és Zenekara
17.15-17.30 Szigligeti Gyöngyvirágok
17.30-18.00 Kinizsi Táncegyüttes
18.00-18.30 Bandiera zászlóforgató csapat
18.30-19.00 Tapolcai Musical Színpad
19.00-19.30 Szabó István bűvész
20.00-tól éjfélig bál a Sancred együttessel.

Várfutás

Október 8.

Süllőfesztivál

Október 22-23

Újévi csobbanás a Royal Vodkával
2017. január 1

2016-os programok

 

Várkapunyitó

Március 27

Várfesztivál

Május 15-16

Halászléfőző verseny

Május 21

Zenés esték a várban

Július 23 - Magna Cum Laude együttes koncertje

Július 30 - Hooligans együttes koncertje

Augusztus 6 - Szabó Balázs Bandája koncert

Augusztus 13 - Karthágó együttes koncertje

Szerda esti komolyzenei koncertek

Július 20-tól Augusztus 10-ig

Hagyományőrző Napok

Augusztus 20-21

Szüreti felvonulás

Szeptember 24

Várfutás

Október 8.

Süllő fesztivál

Október 22-23

Alkategóriák

DMC Firewall is a Joomla Security extension!